Snap handle; polyamide; natural; UL94V-2; Mounting hole: Ø4.8mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
KWS-1
Manufacturer: KSS WIRING
Manufacturer code: KWS-1
Product downloads
Specification for Snap handle; polyamide; natural; UL94V-2; Mounting hole: Ø4.8mm
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Mounting hole diameter | Ø4.8mm |
| Body colour | natural |
| H dimension | 14.4mm |
| B dimension | 8.6mm |
| A dimension | 17.9mm |
| Type of cable accessories | snap handle |
| Cable accessories application | Cable P-clips |