Converter: AC/DC; 10W; Uout: 5VDC; Iout: 2A; 76÷77%; Mounting: THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWS10A-5
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: KWS10A-5
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 10W; Uout: 5VDC; Iout: 2A; 76÷77%; Mounting: THT
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -10...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage |
| Body dimensions | 38.1x25.4x21.5mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Efficiency | 76...77% |