Converter: AC/DC; 15.6W; Uout: 12VDC; Iout: 1.3A; 81÷82%; 85÷265VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWS15A-12
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: KWS15A-12
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 15.6W; Uout: 12VDC; Iout: 1.3A; 81÷82%; 85÷265VAC
| Output current | 1.3A |
| Mounting | THT |
| Power | 15.6W |
| Operating temperature | -10...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage |
| Body dimensions | 50.8x25.4x24mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 81...82% |