Converter: AC/DC; 16.8W; Uout: 24VDC; Iout: 700mA; 82÷85%; 85÷265VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWS15A-24
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: KWS15A-24
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 16.8W; Uout: 24VDC; Iout: 700mA; 82÷85%; 85÷265VAC
| Output current | 700mA |
| Mounting | THT |
| Power | 16.8W |
| Operating temperature | -10...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage |
| Body dimensions | 50.8x25.4x24mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 82...85% |