Converter: AC/DC; 15W; Uout: 5VDC; Iout: 3A; 77÷78%; Mounting: THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWS15A-5
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: KWS15A-5
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 15W; Uout: 5VDC; Iout: 3A; 77÷78%; Mounting: THT
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -10...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage |
| Body dimensions | 50.8x25.4x24mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Efficiency | 77...78% |