Converter: AC/DC; 25.5W; Uout: 15VDC; Iout: 1.7A; 85÷87%; 85÷265VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWS25A-15
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: KWS25A-15
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 25.5W; Uout: 15VDC; Iout: 1.7A; 85÷87%; 85÷265VAC
| Output current | 1.7A |
| Mounting | THT |
| Power | 25.5W |
| Operating temperature | -10...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage |
| Body dimensions | 63.5x25.4x24mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Efficiency | 85...87% |