Converter: AC/DC; 5.3W; Uout: 15VDC; Iout: 350mA; 75÷79%; 85÷265VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KWS5A-15
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: KWS5A-15
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 5.3W; Uout: 15VDC; Iout: 350mA; 75÷79%; 85÷265VAC
| Output current | 350mA |
| Mounting | THT |
| Power | 5.3W |
| Operating temperature | -10...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage |
| Body dimensions | 38.1x25.4x21.5mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Efficiency | 75...79% |