Filament lamp: miniature; 5VDC; 60mA; Bulb: T3/4; Ø: 2.36mm; 100000h
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
L10-5/60
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: L10-5/60
Specification for Filament lamp: miniature; 5VDC; 60mA; Bulb: T3/4; Ø: 2.36mm; 100000h
| Operating voltage | 5V DC |
| Leads | for soldering |
| Length | 4.75mm |
| Diameter | 2.36mm |
| Current rating | 60mA |
| Nominal life | 100000h |
| Type of lamp | miniature |
| Kind of bulb | T3/4 |
| Luminous flux | 0.62lm |