Power LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L128-3080CA3500001
Manufacturer: LUMILEDS
Manufacturer code: L128-3080CA3500001
Product downloads
Specification for Power LED
| Mounting | SMD |
| Case | 2835 |
| Dimensions | 3.5x2.8x0.65mm |
| LED colour | white |
| Front | flat |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 120mA |