Filament lamp: miniature; SUB-MIDGET; 1.5VDC; 75mA; Bulb: T1; Ø: 4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
L13-1.5/75
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: L13-1.5/75
Specification for Filament lamp: miniature; SUB-MIDGET; 1.5VDC; 75mA; Bulb: T1; Ø: 4mm
| Operating voltage | 1.5V DC |
| Length | 14mm |
| Diameter | 4mm |
| Current rating | 75mA |
| Nominal life | 16000h |
| Type of lamp | miniature |
| Kind of handle | SUB-MIDGET |
| Kind of bulb | T1 |
| Luminous flux | 0.35lm |