Filament lamp: axial miniature; 6VDC; 300mA; Bulb: T1 1/4; Ø: 4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
L15-6/30
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: L15-6/30
Specification for Filament lamp: axial miniature; 6VDC; 300mA; Bulb: T1 1/4; Ø: 4mm
| Operating voltage | 6V DC |
| Leads | for soldering |
| Length | 20mm |
| Diameter | 4mm |
| Current rating | 300mA |
| Nominal life | 5000h |
| Type of lamp | axial miniature |
| Kind of bulb | T1 1/4 |
| Luminous flux | 10lm |