IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L2720W13TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L2720W13TR
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO16-W |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1.2MHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |
| Input offset current | 100nA |
| Input bias current | 1µA |
| Max operating temperature | 125°C |