Driver; PWM controller; DIP20; 4.75÷7V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L297/1
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L297/1
Product downloads
Specification for Driver; PWM controller; DIP20; 4.75÷7V
| Output current | 10mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.75...7V |
| Case | DIP20 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Application | universal |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |