Triac
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6004V5TP
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: L6004V5TP
Product downloads
Specification for Triac
| Mounting | THT |
| Case | IPAK |
| Kind of package | tube |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 4A |
| Gate current | 5mA |
| Features of semiconductor devices | sensitive gate |
| Max. forward impulse current | 33A |