Driver; PWM controller; 4A; 2.3W; Channels: 3; 150kHz; PowerSO20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6234PD
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6234PD
Product downloads
Specification for Driver; PWM controller; 4A; 2.3W; Channels: 3; 150kHz; PowerSO20
| Output current | 4A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 7...42V |
| Case | PowerSO20 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 3 |
| Application | universal |
| On-state resistance | 300mΩ |
| Frequency | 150kHz |
| Kind of integrated circuit | motor controller |