Driver; high-/low-side,IGBT gate driver,MOSFET gate driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6384ED013TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6384ED013TR
Product downloads
Specification for Driver; high-/low-side,IGBT gate driver,MOSFET gate driver
| Output current | 400mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 14.6...16.6V |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Topology | push-pull |
| Frequency | 400kHz |
| Output voltage | 580V |
| Kind of integrated circuit | high-/low-side, IGBT gate driver, MOSFET gate driver |