Driver; high-/low-side,IGBT gate driver,MOSFET gate driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6392D
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6392D
Product downloads
Specification for Driver; high-/low-side,IGBT gate driver,MOSFET gate driver
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 12.5...20V |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Topology | push-pull |
| Frequency | 800kHz |
| Output voltage | 580V |
| Kind of integrated circuit | high-/low-side, IGBT gate driver, MOSFET gate driver |