IC: driver; motor controller; HTSSOP28; 3A; Uoper: 8÷45V; 800kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6474H
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6474H
Product downloads
Specification for IC: driver; motor controller; HTSSOP28; 3A; Uoper: 8÷45V; 800kHz
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP28 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Application | universal |
| Frequency | 800kHz |
| Kind of integrated circuit | motor controller |
| DC supplying current | 1.4mA |
| Max operating temperature | 150°C |