IC: driver; high-/low-side,gate driver; SO14; 480V; 800kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6494LD
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6494LD
Product downloads
Specification for IC: driver; high-/low-side,gate driver; SO14; 480V; 800kHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 800kHz |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |
| DC supplying current | 700µA |
| Max operating temperature | 125°C |