Driver; PWM controller; 800mW; Channels: 4; SO20; 4.5÷7V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6506D
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6506D
Product downloads
Specification for Driver; PWM controller; 800mW; Channels: 4; SO20; 4.5÷7V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...7V |
| Case | SO20 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 4 |
| Application | motors |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| DC supplying current | 25mA |