Driver; PFC controller; 650mW; 10.5÷22.5V; SO8; Package: reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6562ADTR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6562ADTR
Product downloads
Specification for Driver; PFC controller; 650mW; 10.5÷22.5V; SO8; Package: reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -20...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Application | SMPS |
| Operating current | -600...800mA |
| Frequency | 1MHz |
| Kind of integrated circuit | PFC controller |
| DC supplying current | 3.5mA |