Driver; ballast controller; Channels: 1; DIP16; Package: tube
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6574
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6574
Product downloads
Specification for Driver; ballast controller; Channels: 1; DIP16; Package: tube
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 10...15.6V |
| Case | DIP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | ballast controller |
| DC supplying current | 2mA |