IC: driver; PFC controller; SO16; 11.3÷22V; 8mA
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
L6591TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6591TR
Product downloads
Specification for IC: driver; PFC controller; SO16; 11.3÷22V; 8mA
| Output current | 1mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Operating current | 8mA |
| Kind of integrated circuit | PFC controller |