Driver; resonant mode controller; 1W; 8.85÷16V; 500kHz; SO16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6599D
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6599D
Product downloads
Specification for Driver; resonant mode controller; 1W; 8.85÷16V; 500kHz; SO16
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 8.8...16V |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Frequency | 500kHz |
| Kind of integrated circuit | resonant mode controller |
| DC supplying current | 3.5mA |