IC: driver; PFC controller; SO16; Uoper: 12.5÷14.5V; 107kHz
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
L6668TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6668TR
Product downloads
Specification for IC: driver; PFC controller; SO16; Uoper: 12.5÷14.5V; 107kHz
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -25...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Kind of integrated circuit | PFC controller |
| DC supplying current | 4mA |