IC: driver; PFC controller; PowerSSO28; 800mA; 4.5÷5.5V
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
L9733XPTR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L9733XPTR
Product downloads
Specification for IC: driver; PFC controller; PowerSSO28; 800mA; 4.5÷5.5V
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V |
| Case | PowerSSO28 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 8 |
| Interface | SPI |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |