IC: driver; PFC controller; SO28; 350mA; 4.75÷5.25V
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
L9848TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L9848TR
Product downloads
Specification for IC: driver; PFC controller; SO28; 350mA; 4.75÷5.25V
| Output current | 350mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V |
| Case | SO28 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Kind of integrated circuit | PFC controller |