Heatsink: extruded; L: 75mm; W: 75.5mm; H: 65.8mm; aluminium; plain
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LA 27 K 75 12
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: LA 27 K 75 12
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; L: 75mm; W: 75.5mm; H: 65.8mm; aluminium; plain
| Supply voltage | 12V DC |
| Material | aluminium |
| Width | 75.5mm |
| Length | 75mm |
| Height | 65.8mm |
| Material finishing | plain |
| Heatsinks features | delivered with fan |
| Type of heatsink | extruded |
| Fan efficiency | 56m<sup>3</sup>/h |