Heatsink: extruded; L: 300mm; W: 65mm; H: 65mm; aluminium; plain
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LA 28 300 24
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: LA 28 300 24
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; L: 300mm; W: 65mm; H: 65mm; aluminium; plain
| Supply voltage | 24V DC |
| Material | aluminium |
| Width | 65mm |
| Length | 300mm |
| Height | 65mm |
| Material finishing | plain |
| Heatsinks features | delivered with fan |
| Type of heatsink | extruded |
| Fan efficiency | 70m<sup>3</sup>/h |