Cooling module; -10÷70°C; Ø86x30.4mm; 2200(±10%)rpm; Vapo; 112g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LA001-018A81DN
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: LA001-018A81DN
Product downloads
Specification for Cooling module; -10÷70°C; Ø86x30.4mm; 2200(±10%)rpm; Vapo; 112g
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating voltage | 3.5...5.5V |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Leads | 2 leads |
| Application | Bridgelux ES, Bridgelux RS, Citizen L340, OSRAM, Philips, Tridonic SPOT, Tridonic STARK SLE, Zhaga Book3 |
| Thermal resistance | 0.96K/W |
| Cable length | 290mm |
| Wire size | 26AWG |
| Weight | 112g |
| Current rating | 51mA |
| Power consumption | 260mW |
| Storage temperature | -40...70°C |
| Rotational rate/speed | 2200 (±10%)rpm |
| Fan dimensions | Ø86x30.4mm |
| Kind of Bearing | Vapo |
| Noise level | 17dBA |
| Current and power consumption tolerance | ±20% |
| Type of device | cooling module |
| Module material | AL6063 |