Cooling module; -10÷70°C; Ø86x52.4mm; 2200(±10%)rpm; Vapo; 234g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LA006-007A83DY
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: LA006-007A83DY
Product downloads
Specification for Cooling module; -10÷70°C; Ø86x52.4mm; 2200(±10%)rpm; Vapo; 234g
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 6...13.8V |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Thermal resistance | 0.48K/W |
| Current rating | 23mA |
| Rotational rate/speed | 2200 (±10%)rpm |
| Fan dimensions | Ø86x52.4mm |
| Kind of Bearing | Vapo |
| Noise level | 17dBA |