Wire; BiTprotect (St); 10x0.5mm2; PET foil; PVC; white; 0.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LA0154
Manufacturer: BITNER
Manufacturer code: LA0154
Product downloads
Specification for Wire; BiTprotect (St); 10x0.5mm2; PET foil; PVC; white; 0.5mm
| Operating temperature | -40...80°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 10 |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable external diameter | 5mm |
| Core diameter | 0.5mm |
| Insulation colour | white |
| Cable application | indoor, intercoms |
| Type of wire | mains |
| Shield structure | unshielded |
| Core marking | colours without colour repetition |
| Earth core | without earth core |
| Wire cross-section shape | round |
| CPR standard | no classification |