Wire; 1x4x1.2mm; stranded; Cu; PVC; black; Øcable: 9.4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LA0665
Manufacturer: BITNER
Manufacturer code: LA0665
Specification for Wire; 1x4x1.2mm; stranded; Cu; PVC; black; Øcable: 9.4mm
| Operating temperature | -25...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 4 |
| Resistance to | UV rays |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable external diameter | 9.4mm |
| Core diameter | 1.2mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | for direct burial |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| Core marking | coloured |
| Earth core | without earth core |
| CPR standard | no classification |