Signaller: signalling column; LED; red/amber/green/blue/white
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LA6-5DTNWB-RYGBC
Manufacturer: PATLITE
Manufacturer code: LA6-5DTNWB-RYGBC
Product downloads
Specification for Signaller: signalling column; LED; red/amber/green/blue/white
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | red/amber/green/blue/white |
| Body material | ABS |
| Body colour | white |
| Light source | LED |
| Sound level | 85dB (d=1 m) |
| Signalling method | blinking light, buzzer, continuous light |
| Type of signaller | signalling column |