Cable; USB 2.0; Apple Lightning plug,USB A plug; 2m; black; 2.4A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LABHH
Manufacturer: VENTION
Manufacturer code: LABHH
Product downloads
Specification for Cable; USB 2.0; Apple Lightning plug,USB A plug; 2m; black; 2.4A
| Max. operating current | 2.4A |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Version | USB 2.0 |
| Wire insulation material | TPE |
| Cable length | 2m |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Connection cable features | MFI certificate |
| Cable external diameter | 3.5mm |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | Apple Lightning plug, USB A plug |
| Insulation colour | black |
| Shield structure | aluminium foil, Al-PET foil, braid made of aluminium wires |