Cable; Apple Lightning plug,USB C plug; nickel plated; 1m; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LAKBF
Manufacturer: VENTION
Manufacturer code: LAKBF
Product downloads
Specification for Cable; Apple Lightning plug,USB C plug; nickel plated; 1m; black
| Power | 27W |
| Max. operating current | 3A |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Contact plating | nickel plated |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1m |
| Cable external diameter | 3.8mm |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | Apple Lightning plug, USB C plug |
| Insulation colour | black |
| Shield structure | Al-PET foil |