Heatsink: extruded; natural; L: 150mm; W: 60.5mm; H: 30mm; 1.35K/W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LAM 3 D 150 PROFIL
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: LAM 3 D 150 PROFIL
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; natural; L: 150mm; W: 60.5mm; H: 30mm; 1.35K/W
| Colour | natural |
| Material | aluminium |
| Thermal resistance | 1.35K/W |
| Length | 150mm |
| Height | 30mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Plate thickness | 3mm |