Heatsink: extruded; L: 150mm; W: 40mm; H: 40mm; aluminium; plain
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LAM 4K 150 12
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: LAM 4K 150 12
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; L: 150mm; W: 40mm; H: 40mm; aluminium; plain
| Supply voltage | 12V DC |
| Material | aluminium |
| Width | 40mm |
| Length | 150mm |
| Height | 40mm |
| Material finishing | plain |
| Heatsinks features | delivered with fan |
| Type of heatsink | extruded |
| Fan efficiency | 24m<sup>3</sup>/h |