Filament lamp: telephone; T5,5; 30VDC; 40mA; Bulb: T1 3/4; Ø: 5.1mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP-6030
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code:
Specification for Filament lamp: telephone; T5,5; 30VDC; 40mA; Bulb: T1 3/4; Ø: 5.1mm
| Operating voltage | 30V DC |
| Length | 30mm |
| Diameter | 5.1mm |
| Current rating | 40mA |
| Nominal life | 5000h |
| Type of lamp | telephone |
| Kind of handle | T5,5 |
| Kind of bulb | T1 3/4 |
| Luminous flux | 3.5lm |