Filament lamp: telephone; T6,8F; 24VDC; 50mA; Bulb: T2; Ø: 6.8mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP 6110
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: LAMP 6110
Specification for Filament lamp: telephone; T6,8F; 24VDC; 50mA; Bulb: T2; Ø: 6.8mm
| Operating voltage | 24V DC |
| Length | 44mm |
| Diameter | 6.8mm |
| Current rating | 50mA |
| Nominal life | 5000h |
| Type of lamp | telephone |
| Kind of handle | T6,8F |
| Kind of bulb | T2 |
| Luminous flux | 3.8lm |