Filament lamp: bayonet; BA9S; 12VDC; 100mA; Bulb: T3 1/4; 1.2W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP 7125
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: LAMP 7125
Specification for Filament lamp: bayonet; BA9S; 12VDC; 100mA; Bulb: T3 1/4; 1.2W
| Power | 1.2W |
| Operating voltage | 12V DC |
| Length | 30mm |
| Diameter | 10.3mm |
| Current rating | 100mA |
| Nominal life | 10000h |
| Type of lamp | bayonet |
| Kind of handle | BA9S |
| Kind of bulb | T3 1/4 |
| Luminous flux | 3.8lm |