Filament lamp: miniature; E10; 6VDC; 150mA; Bulb: cylindrical; 1W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP-E10/6/150
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code:
Specification for Filament lamp: miniature; E10; 6VDC; 150mA; Bulb: cylindrical; 1W
| Power | 1W |
| Operating voltage | 6V DC |
| Length | 28mm |
| Diameter | 10mm |
| Current rating | 150mA |
| Type of lamp | miniature |
| Kind of handle | E10 |
| Kind of bulb | cylindrical |