Filament lamp: miniature; E10; 24VDC; 100mA; Bulb: spherical; 2.4W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP EK/24/100
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: LAMP EK/24/100
Specification for Filament lamp: miniature; E10; 24VDC; 100mA; Bulb: spherical; 2.4W
| Power | 2.4W |
| Operating voltage | 24V DC |
| Length | 24mm |
| Diameter | 11.5mm |
| Current rating | 100mA |
| Type of lamp | miniature |
| Kind of handle | E10 |
| Kind of bulb | spherical |