Filament lamp: standard; E10; 2.2VDC; 250mA; Bulb: lens; 0.55W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP ES/2.2/250
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: LAMP ES/2.2/250
Specification for Filament lamp: standard; E10; 2.2VDC; 250mA; Bulb: lens; 0.55W
| Power | 550mW |
| Operating voltage | 2.2V DC |
| Length | 24mm |
| Diameter | 9.5mm |
| Current rating | 250mA |
| Type of lamp | standard |
| Kind of handle | E10 |
| Kind of bulb | lens |