Filament lamp: bayonet; BA9S; 28VDC; 40mA; Bulb: T3 1/4; Ø: 10.3mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP ML1819
Manufacturer: BRIGHTMASTER
Manufacturer code: LAMP ML1819
Specification for Filament lamp: bayonet; BA9S; 28VDC; 40mA; Bulb: T3 1/4; Ø: 10.3mm
| Operating voltage | 28V DC |
| Length | 30mm |
| Diameter | 10.3mm |
| Current rating | 40mA |
| Nominal life | 2500h |
| Type of lamp | bayonet |
| Kind of handle | BA9S |
| Kind of bulb | T3 1/4 |
| Luminous flux | 4.3lm |