Filament lamp: miniature; E5,5; 6VDC; 50mA; Bulb: cylindrical; 0.3W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LAMP-ML378/2
Manufacturer: Goobay
Manufacturer code:
Specification for Filament lamp: miniature; E5,5; 6VDC; 50mA; Bulb: cylindrical; 0.3W
| Power | 300mW |
| Operating voltage | 6V DC |
| Length | 15mm |
| Diameter | 4.7mm |
| Current rating | 50mA |
| Type of lamp | miniature |
| Kind of handle | E5,5 |
| Kind of bulb | cylindrical |