Fuse: PTC polymer; 80mA; Imax: 3A; THT; Iswitch.max: 500mA
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
LB080F
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LB080F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 80mA; Imax: 3A; THT; Iswitch.max: 500mA
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Maximum current | 3A |
| Current rating | 80mA |
| Max. voltage | 250V |
| Max resistance | 22Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 160mA |
| Switched current, max. | 500mA |