Sensor: liquid level; -40÷85°C; OUT: PNP; connector M12; 12÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LBFS-01421.0
Manufacturer: BAUMER
Manufacturer code: LBFS-01421.0
Specification for Sensor: liquid level; -40÷85°C; OUT: PNP; connector M12; 12÷30VDC
| Mounting | G 1/2" |
| Supply voltage | 12...30V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | stainless steel |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | liquid level |
| Sensors features | programmable |
| Connection | connector M12 |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |