Power supply: switched-mode; LED; 100W; 24VDC; 1250÷4167mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 100W 24V LP SNC2
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 100W 24V LP SNC2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 100W; 24VDC; 1250÷4167mA; IP20
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 360x30x21mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |