Power supply: switched-mode; LED; 13W; 30÷43VDC; 300mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 13W 300MA FIXC C SNC
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 13W 300MA FIXC C SNC
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 13W; 30÷43VDC; 300mA; 198÷264VAC
| Output current | 300mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 13W |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 84% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |